Więcej niż diagnostyka...

VET-NOVAllergy

Diagnostyka przyczyn alergii u zwierząt domowych oraz celowane terapie odczulające. 

1. Czym jest system VET-NOVAllergy?

System NOVAllergy umożliwa oznaczanie swoistych przeciwciał IgE lub IgG w próbkach surowicy zwierząt domowych. System oparty jest na technice immunoblottingu. Cechą naszego rozwiązania jest wysoka ergonomia badania, niski koszt oraz krótki czas przetwarzania próbki. Novazym oferuje możliwość wdrożenia systemu w klinice weterynaryjnej klienta lub odbiór próbek w formie badania usługowego.

TECHNIKA IMMUnoBLOTTINGU

Membrana testowa pokryta jest immobilizowanymi alergenami w postaci ekstraktów lub substancji czystych. Po nałożeniu próby badanej na membranę z immobilizowanym alergenem wiążą się skierowane przeciwko nim specyficzne przeciwciała IgE z surowicy. Następnie do związanych specyficznych przeciwciał przyłączają się przeciwciała drugorzędowe znakowane biotyną. W kolejnym kroku do biotyny wiąże się streptawidyna związana z enzymem fosfatazą alkaliczną. Na ostatnim etapie dodawany jest substrat, który alkaliczna fosfataza przetwarza na barwny produkt. W miejscach, gdzie pojawi się barwny prążek, zostały wykryte specyficzne przeciwciała IgE.

Zastosowanie blokerów ccd

U ok. 25% pacjentów układ immunologiczny produkuje przeciwciała anty-CCD IgE. Ich powstawanie może być spowodowane kontaktem z alergenami, które charakteryzują się obecnością struktur CCD (ang. cross-reactive carbohydrate determinants) występujących np. na alergenach roślinnych (pyłek roślin, warzywa, owoce), alergenach jadów owadów błonkoskrzydłych (jad pszczoły, osy) czy też roztoczach kurzu domowego. Obecność przeciwciał anty-CCD w surowicy pacjenta może znacząco utrudniać interpretację wyników pozytywnych w testach serologicznych. Mogą one bowiem zawyżać wyniki pozytywne, ale także prowadzić do uzyskania wyników fałszywie pozytywnych. Zastosowanie blokera CCD podczas badania z użyciem paneli alergologicznych NOVAllergy uniemożliwia zachodzenie reakcji krzyżowych, które utrudniają identyfikacje czynników odpowiedzialnych za alergie u pacjenta.

2. RAPORT z badania

Najważniejsze informacje, które zawiera raport z badania: informacje o pacjencie, listę alergenów, oznaczenia klas poziomów przeciwciał. Raport klasyfikuje wynik do 6 różnych przedziałów: Klasy wyniku badania NOVAllergy dzielą zakresy wyników podanych w IU/ml w odpowiednie przedziały poziomów przeciwciał.

Badanie w formie usługi

Dołożyliśmy wszelkich starań aby oferowana przez nas usługowa forma diagnostyki alergii u zwierząt domowych była jak najbardziej wygodna i intuicyjna w użyciu. Korzystając z outsourcingu badań z Novazym Polska s.c. zaoszczędzisz czas oraz środki.

Film instruktażowy

Sprawdź sam jakie to proste

Obejrzyj film wprowadzający do usługi diagnostyki alergii u psów i przekonaj się o intuicyjności i wartości naszej usługi.

 • 1
  Przygotuj próbkę do badania
  Odwiruj pobraną krew aby uzyskać surowicę. Do wygenerowania kompletnego raportu wystarczy 50µl surowicy. Probówkę z gotowym materiałem oznacz w dowolny sposób umożliwiający identyfikację zwierzęcia.
 • 2
  Zaloguj się i zleć odbiór
  Zaloguj się do systemu Vet-Nova poprzez panel strony internetowej i zleć wykonanie badania oraz obiór próbek pod właściwym adresem. W odpowiednim polu przy uzupełnianiu danych konkretnej próbki wpisz swoje oznaczenie probówki z próbką danego zwierzęcia.
 • 3
  Otrzymaj kompletny i przejrzysty raport
  Po odbiorze próbki przez kierowcę lub firmę zewnętrzną zostaniesz poinformowany o czasie realizacji usługi. W momencie zakończenia realizacji usługi raport zostanie udostępniony w elektronicznym systemie Vet NOVAllergy wraz ze stosownym powiadomieniem drogą mailową.

DOSTĘPNE USŁUGI w VET-NOVALLERGY

Obecnie dostępna jest usługa badania u dwóch gatunków zwierząt domowych. Możliwa jest diagnostyka przyczyn alergii z surowicy u  psów oraz kotów.

Kompleksowość rozwiązania

Zdiagnozuj próbkę surowicy, otrzymaj raport, rozpocznij terapię

Usługa diagnostyki PSÓW

Zleć badanie usługowe surowicy psa.

Zleć badanie

Usługa diagnostyki KOTÓW

Zleć badanie usługowe surowicy kota.

Zleć badanie

Terapie odczulające dla PSÓW I KOTÓW

Zamów terapie odczulającą dla zwierząt domowych.

Zamów terapie

Wdrożenie systemu w Twoejej klinice

Novazym oferuje możliwość wdrożenia systemu w Twojej placówce medycznej. Każdemu klientowi proponujemy możliwość zapoznania się z możliwościami systemu w naszym laboratorium. Oferujemy szkolenia oraz serwis na terenie Polski, szybki czas realizacji oraz kontrolę jakości każdej partii dostarczonych odczynników i zestawów testowych. Podmioty korzystające z naszego systemu mogą skorzystać ze wsparcia merytorycznego najlepszych specjalistów z branży biotechnologicznej.

3 sposoby procesowania próbek

Metoda manualna

Techniki manualna wymaga jedynie zestawu odczynników VET-NOVAllergy oraz dedykowanego czytnika umożliwiającego odczyt wyniku. Cały proces wykonywany jest ręcznie przez technika laboratoryjnego. Metodę cechuje brak wymagalności znacznej inwestycji finansowej oraz zaangażowanie czasowe pracownika przy procesowaniu próbek. 

 • 1
  Pobranie krwi od pacjenta
  Pobór krwi i odwirowanie w celu uzyskania 50ul surowicy
 • 2
  Procedura manualna
  Manualne przetworzenie próbki. Ręczne podanie próbki, seria płukań i suszeń panelu
 • 3
  Odczyt wyniku
  Odczyt wyniku badania za pomocą czytnika VET-NOVAllergy. Generowanie raportu.

Metoda półautomatyczna

Techniki półautomatyczna wymaga  użycia procesora próbek VET-NOVAllergy. Procesor próbek wykonuje automatycznie płukania, inkubację oraz wytrząsanie paneli alergicznych.

 • 1
  Pobranie krwi od pacjenta
  Pobór krwi i odwirowanie w celu uzyskania 50ul surowicy
 • 2
  Procesor próbek
  Automatyczne przetworzenie próbki. Automatyczne płukania, inkubacja oraz wytrząsanie panelu.
 • 3
  Odczyt wyniku
  Odczyt wyniku badania za pomocą czytnika VET-NOVAllergy. Generowanie raportu.

Metoda automatyczna

Całkowitą automatyzacja procesu przy użyciu dedykowanej stacji roboczej. Urządzenie VET-NOVAllergy Station, integruje w sobie przetworzenie panelu oraz odczyt wyniku w jednym.

 • 1
  Pobranie krwi od pacjenta
  Pobór krwi i odwirowanie w celu uzyskania 50ul surowicy
 • 2
  Stacja robocza etap 1
  Automatyczne przetworzenie próbki. Automatyczne płukania, inkubacja oraz wytrząsanie panelu.
 • 3
  Stacja robocza etap 2
  Odczyt wyniku badania oraz wygenerowanie szczegółowego raportu.

Dostępne urządzenia

VET-NOVAllergy

Filters Sort results
Reset Apply
Image
Name
Opis
Strona produktu
Stacja robocza VET-NOVAllergy to urządzenie pozwalające w pełni zautomatyzować proces badania.
Czytnik VET-NOVAllergy to kompaktowe urządzenie służące do odczyty wyniku badań weterynaryjnych paneli alergicznych.
Procesor próbek VET-NOVAllergy to urządzenie przeznaczone do automatycznych płukań, inkubacji i wytrząsania weterynaryjnych paneli alergicznych.