VET-NOVAllergy | SYSTEM DIAGNOSTYKI ALERGII

System VET-NOVAllergy umożliwa oznaczanie swoistych przeciwciał IgE lub IgG w próbkach surowicy zwierząt domowych. System oparty jest na technice immunoblottingu. Cechą naszego rozwiązania jest wysoka ergonomia badania, niski koszt oraz krótki czas przetwarzania próbki. Novazym oferuje możliwość wdrożenia systemu w klinice weterynaryjnej klienta lub odbiór próbek w formie badania usługowego.

ergonomia badania

Wyłącznie 50 μl surowicy dla przebadania ponad 60 alergenów. Dwie lub trzy kolumny alergenów umieszczone w jednym panelu. Panel PSIE IgE obejmuje wiele typów alergenów jak warzywa, owoce, mięso, trawy, ziarna, owady, pleś, chwasty, drzewa, owoce morza, nabiał oraz zwierzęce.

Technika Immunoblotingu

Membrana testowa pokryta jest immobilizowanymi alergenami w postaci ekstraktów lub substancji czystych. Po nałożeniu próby badanej na membranę z immobilizowanym alergenem wiążą się skierowane przeciwko nim specyficzne przeciwciała IgE z surowicy. Następnie do związanych specyficznych przeciwciał przyłączają się przeciwciała drugorzędowe zznakowane biotyną. W kolejnym kroku do biotyny wiąże się streptawidyna związana z enzymem fosfatazą alkaliczną. Na ostatnim etapie dodawany jest substrat, który alkaliczna fosfataza przetwarza na barwny produkt. W miejscach, gdzie pojawi się barwny prążek, zostały wykryte specyficzne przeciwciała IgE.

Zastosowanie BLOKERów CCD

Obecność przeciwciał anty-CCD w surowicy pacjenta może znacząco utrudniać interpretację wyników pozytywnych w testach serologicznych. Mogą one bowiem zawyżać wyniki pozytywne, ale także prowadzić do uzyskania wyników fałszywie pozytywnych. Zastosowanie blokera CCD podczas badania z użyciem paneli alergologicznych VET-NOVAllergy uniemożliwia zachodzenie reakcji krzyżowych, które utrudniają identyfikacje czynników odpowiedzialnych za alergie u pacjenta.

VET-NOVAllergy

Filters Sort results
Reset Apply
Zestaw tesowy
Specyfikacja
Usługowe badanie przeciwciał swoistych do alergenów wziewnych, pokarmowych i kontaktowych w surowicy psa. Panel przesiewowy, 66 alergenów.